Przeprojektowanie mieszkania

Zmiana wystroju wnętrza 

  

 

W ostatnich czasach każdy z nas może zostać projektantem wnętrz. Łatwo dostępne dekoracje i ozdoby sprawiają, iż większość osób decyduje się na urządzenie domu wg. własnego pomysłu. Nic w tym dziwnego, ponieważ do dyspozycji klientów są także aplikacje umożliwiające wykonanie profesjonalnego projektu w swym zaciszu. Są one przeważnie bardzo intuicyjne i dostępne w obsłudze. Użytkownik wybiera elementy wyposażenia wnętrza, które często są produktami danego sklepu, by następnie obejrzeć swój design w przestrzennej wizualizacji. Wybór elementów, którymi możemy udekorować nasze goszczenie jest tak ogromny, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Oprócz specjalistycznych sklepów stacjonarnych, mnóstwo produktów dekoracyjnych można kupić również w necie. Ładnie udekorowane mieszkanie sprawi, iż będziemy się w nim czuli komfortowo i przyjemnie. Odpowiedni design zrobi wrażenie na swoich gościach. Istnieje mnóstwo narzędzi, jakie są bardzo skuteczne w zaprojektowaniu wymarzonego mieszkania.  

  

Przeróbka wystroju wnętrza wydaje się nie być kłopotliwa. Kilka sztuczek i gotowe. Nawet przy niedużym budżecie. Jak to wykonać? 

  

Ładny wystrój? Na początek usuwamy wszystko co niepotrzebne. Rzeczy (dekoracje, tekstylia itp.) oddajemy, a gdy są zniszczone, wyrzucamy. Zagracony pokój wbrew pozorom nic nie jest przytulny. Potem czas przyjrzeć się sofie, dywanowi i kolorom w salonie. 

  

Sofa, często centralny punkt salonu, nie musi od razu być nowa. Ją także można odświeżyć. Przez wymianę tapicerki lub wymianę narzuty i poduszek. Kolory dopasowujemy do całości. Może należy odświeżyć kolor ścian? Ważne by wyeliminować niespójność, przypadkowe kolory, bowiem taka możliwość oraz brak konsekwencji może prowadzić do desingerskiej katastrofy… 

  

Dywan warto wymienić. Raz na jakiś czas. Nie tylko ze względów higienicznych, ale także dla higieny umysłu. Najpraktyczniejszy będzie dywan w ciepłych kolorach. Nie ale nie widać na nim kurzu i paproszków, dodatkowo rozjaśni salon. 

  

Czas na kwiaty. Wybieramy te, które lubimy, które nie sprawią nam problemów w pielęgnacji, a przy tym dobrze odświeżą wnętrze. Sukulenty, storczyki, palmy (jeśli nasz salon jest duży), a może modna monstera? Bo wystrój to także kwiaty. 

  

Dodatków nie powinno być bardzo. W końcu wynieśliśmy z naszego salonu wszelkie graty. Gazetnik, zegar, obrazki, wazon, figurka, misa, słonik z porcelany – zrobiło się tłoczno. A to dekoracje to selekcja. Parę sztuczek i gotowe. Jest przytulnie, jasno i przyjemnie. Mieszkanie odświeżone! 

 

 qdecor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *