Dieta zbilansowana

Witamina D jest jedyną witaminą, która nie jest uzyskiwana ze konsumowanych pokarmów. Witamina ta jest pozyskiwana przez skórę wystawioną na światło Słońca. Również pewne produkty spożywcze dostarczają witaminę D. Można również witaminę D suplementować.

Witamina A pełni wiele funkcji w organizmie, w tym utrzymywanie zdrowych oczu, wspomaganie wzrostu komórek, a również wspieranie układu odpornościowego. Witamina A jest nie tylko absorbowana bezpośrednio, ale jest także generowana przez organizm w wyniku przekształcenia beta-karotenu.
https://inflancka.waw.pl/2021/11/10/prawidlowa-dieta/

Dużo ludzi nie stosuje wystarczająco zbilansowanej diety, by zapewnić wszystkie potrzebne witaminy, co doprowadziło do boomu branży środków wielowitaminowych. Środki wielowitaminowe są dostępne w wielu różnych postaciach, w tym tabletek, kapsułek żelowych, a nawet płynów. Oczywiście oczywistą korzyścią płynącą z korzystania z suplementów wielowitaminowych jest komfort. O wiele wygodniej jest zażyć jedną dawkę suplementu wielowitaminowego, który zawiera wszystkie niezbędne witaminy, w porównaniu z przyjmowaniem wielu różnych środków.

Dlatego że gotowanie zabiera wiele składników odżywczych i witamin z jedzenia, nieuchronnie zaczynasz odżywiać swój organizm tym, czego potrzebuje, jak rezygnujesz z gotowania jedzenia i zaczynasz spożywać żywność surową.

Konsumowanie surowej żywności dynamizuje metabolizm. Trawienie surowej żywności wymaga nieco więcej energii, ale ze względu na korzyści warto wybrać przynajmniej częściowo surową dietę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *